رییس سازمان محیط زیست گفت: مستند «جان مرجان» این پیام را از طرف ایران به جهانیان داد که ایران در این جریان جهانی حفاظت از محیط زیست از میراث طبیعی کشورش به عنوان میراث جهانی تلاش می‌کند.


معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست در حاشیه مراسم تقدیر از مستند «جان مرجان» گفت: این مستند به خوبی به زیست دریایی به خصوص حفاظت از مرجان‌ها پرداخته است، چرا که مرجان‌ها از گونه‌های بسیار بسیار ارزشمند تنوع زیستی دریاها هستند که به سرعت در معرض تهدیدند و متاسفانه بسیاری از جزایر مرجانی کشور به علت سوء‌مدیریت در حال نابودی است.

وی تصریح کرد: تولید یک مستند توسط فیلمسازان شبکه یک که بخشی از محیط زیست منطقه خلیج فارس را که جزو میراث جهانی است و باید از آن حفاظت شود به نمایش گذاشته، اتفاق بسیار مهمی‌ است.

ابتکار یادآور شد: مرجان‌ها زیستگاه‌های اصلی گونه‌های متنوع شیلاتی دریاها هستند و از بین رفتن آنها به معنی از بین رفتن بخش مهمی‌ از میراث طبیعی جهان است بنابراین مستند جان مرجان موضوع بسیار مهمی‌ را نشانه گرفت و آنچه مانی میرصادقی در این مستند نشان داد زنگ خطری است که درصورت بی توجهی به آن روزی شاهد نابودی مرجان‌های خلیج فارس خواهیم بود.

رییس سازمان محیط زیست با ابراز خوشحالی از ثبت مستند «جان مرجان» در حافظه منطقه‌ای آسیا اقیانوسیه یونسکو از تهیه کننده مستند به خاطر پرداختن به چنین موضوع مهم زیست محیطی تشکر کرد.گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:mehrnews.com

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه