یکی از مهم‌ترین امتیازهایی که این فیلمنامه داشت، پررنگ بودن مقوله عشق بود...


مریم معصومی بازیگر نقش عاطفه در سریال «39 هفته» که به مناسب هفته دفاع مقدس از شبکه تهران روی آنتن رفت ر درباره حضور پررنگ عشق در فیلمنامه این پروژه توضیح داد: می‌توانم بگویم یکی از مهم‌ترین امتیازهایی که این فیلمنامه داشت، پررنگ بودن مقوله عشق بود و باعث شد من به بازی در «39 هفته» مشتاق شوم.
 
وی ادامه داد: در واقع این سریال یک قصه عاشقانه بین دو شخصیت اصلی با نام امیرعلی و عاطفه است. آنها پس از سختی بسیار به هم می‌رسند و با گذشت 20 روز از زندگی مشترک عاشقانه و البته کوتاهشان امیرعلی داوطلبانه به جبهه می‌رود.

 
این بازیگر یادآور شد: من تا پیش از بازی در این سریال، شاید به درستی این موضوعات را درک نمی‌کردم اما با ایفای نقش عاطفه تازه فهمیدم زن بودن به چه معنا است؛ یعنی همراه و مکمل بودن. همانطور که امیرعلی آن طرف در جبهه مشغول دفاع از وطن خود است و خون خود را می‌دهد، این طرف هم عاطفه می‌جنگد.
 
معنای همسر شهید بودن را فهمیدم
معصومی با بیان اینکه نقشی که ایفا می‌کند همواره برای نگاه داشتن عشق خود در حال دست و پا زدن است، ادامه داد: او مدام منتظر بازگشت امیرعلی است و در خیالات و خاطرات و دلتنگی‌های بسیار خود سیر می‌کند. من تازه فهمیدم همسر شهیدن بودن یعنی چه؛ وقتی همسرت با تو خداحافظی می‌کند و تو نمی‌دانی آیا او برمی‌گردد یا خیر؟

وی تصریح کرد: اشک‌هایی که عاطفه در این سریال ریخته همه واقعی بوده‌ است و من پلان به پلان سریال در حال گریه بودم و تحت تاثیر قرار می‌گرفتم.
بازیگر «39 هفته» با تشکر از تهیه‌کننده و کارگردان پروژه گلی و هرندی که برای سپردن این نقش به او ریسک کرده‌اند، اظهار کرد: این نقش به شدت حسی بود و حس در آن بیش از تکنیک کاربرد داشت. من تمام تلاشم را کردم تمام رنج یک زن دهه شصتی را که بعدها همسر شهید یا همسر جانباز می‌شود نشان دهم.
 
یک عاطفه و کلی تنهایی و عشق
معصومی ادامه داد: کار با داریوش کاردان و مجید مظفری برایم کاملا قابل تأمل بود و بیشتر با کاردان بازی دارم، گرچه این شخصیت بیشتر تنها است. «39 هفته» ماجرای یک عاطفه است و کلی تنهایی و عشقی که به همسرش دارد. من از نجاریان مدیر تصویربرداری با قاب‌های فوق‌العاده‌ای که گرفت و رفیع‌زاده به خاطر فیلمنامه قوی و دیالوگ‌های عالی تشکر می‌کنم.
 
با بازی در این فیلم،معنای همسر شهید بودن را فهمیدم - تصویر 1 
 
وی تأکید کرد: یکی از دلایلی که من هر کاری را کنار زدم و این سریال را انتخاب کردم این بود که «39 هفته» قصه‌ای دفاع مقدسی است که یک زن محور آن قرار دارد. من عاطفه را واقعا زندگی کردم و پلان به پلان اشک ریختم. سعی کردم سختی‌های دوران بارداری یک زن را که همسرش کنارش نیست و نمی‌داند همسرش برمی‌گردد یا خیر به تصویر بکشم.
 
بازیگر سریال «سه دونگ سه دونگ» در پایان اعلام کرد: در «همه چیز آنجاست» به کارگردانی شهرام شاه‌حسینی یکی از نقش‌های اصلی با نام سمانه را ایفا می‌کنم و آنجا با حدیث میرامینی همبازی هستم. من نقش یک دختر صبور و سنتی را دارم و میرامینی دختری سرکش و یاغی است. در حالی که این دو دوست در یک دانشگاه درس می‌خوانند و تحصیل‌کرده‌اند اما شیوه برخوردشان با مشکلات متفاوت است.
 
 
گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: sima.jamejamonline.ir

مهناز افشار در پشت صحنه فیلم"مرگ ماهی"+تصویر
ترویج پوشش نامعمول 2 زن در تلویزیون+تصویر
یادبود شاعر آیینه ها
در سینما هم تبعیض علیه زنان
تصاویر پشت صحنه فیلم"خواب زده ها" 
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه