مدیر کمیته فعالیت‌های فرهنگی، علمی و اهل قلم از برپایی سالن «ترجمه معکوس» و «سالن تولید علم» در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.


  نجفعلی میرزایی درباره برنامه‌ها و فعالیت‌های این کمیته گفت: امسال با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده قصد داریم دو سالن جدید در نمایشگاه کتاب برپا کنیم. یکی از این سالن‌ها «ترجمه معکوس» نام دارد که البته عنوان موقت این سالن است و احتمال دارد نام آن تغییر کند. آثار فارسی که در سال‌های اخیر به زبان‌های عربی، انگلیسی، فرانسه و... ترجمه شده‌اند در این سالن برای عموم مردم به نمایش درمی‌آیند. همچنین با توجه به پیش‌بینی‌های انجام‌شده «خانه ترجمه ایران» در همین غرفه افتتاح می‌شود.

میرزایی درباره فعالیت‌های «خانه ترجمه ایران» در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب تهران گفت: قدردانی و تشکر از مترجمان زحمت‌کش و نام‌دار و برگزاری نشست‌های ترجمه از جمله فعالیت‌های «خانه ترجمه ایران» خواهد بود.

مدیر کمیته فعالیت‌های فرهنگی، علمی و اهل قلم درباره دومین سالن این کمیته در نمایشگاه کتاب تهران نیز گفت: «سالن تولید علم» سالن دیگری خواهد بود که قرار است در آن دستاوردهای علمی ایران در سال‌های اخیر برای بازدیدگنندگان به نمایش درآید. در این سالن قرار است جدیدترین دستاوردهای علمی ایرانیان در حوزه‌های تاریخ، روانشناسی، اقتصاد، علوم پایه و ... برای عموم به نمایش گذاشته ‌شود.

او افزود: همچنین با توجه به هماهنگی‌های انجام‌شده این قابلبت نیز وجود دارد تا این آثار در درون همین سالن به سهولت به فروش برسند. از دیگر فعالیت‌های این سالن می‌توان به برگزاری نشست‌های بررسی وضعیت نشر در ایران اشاره کرد.

نجفعلی میرزایی درباره دیگر نشست‌ها و فعالیت‌های کمیته فعالیت‌های فرهنگی، علمی و اهل قلم گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده 20 نشست و کارگاه‌ با موضوع نشر، کتاب، اقتصاد فرهنگ و... در روزهای نمایشگاه برگزار می‌شوند.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در روزهای 10 تا 20 اردیبهشت 1393 در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبعisna.irمطالب پیشنهادی:
نگار فروزنده: هیچ وقت عمل زیبایی نداشته‌ام + تصویر
زندگی خصوصی شکیرا + تصاویر
امیر مهدی ژوله؛ آدم مهم «شوخی کردم»
اعلام فراخوان برای شرکت در جایزه بین‌المللی «ABU»
اعتراض چینی ها به پخش «پایتخت ۳»

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه