سعید امید قائمی با بیان اینکه از سن 8/9 سالگی به هنر توجه خاصی داشته و در این عرصه فعالیت کرده‌ام؛ معتقد است: در این آثار میتوان طبیعت ، زندگی روزمره و مرگ و تولد را دید و لذت برد.


گالری آپادانا در اصفهان این روزها میزبان دومین نمایشگاه انفرادی نقاشی های سعید امید قائمی است. نقاشی های این هنرمند پیشکسوت که تا کنون در نمایشگاه های مختلف انفرادی و گروهی به نمایش در آمده‌اند، نمایانگر تجربیات این هنرمند در حوزه نقاشی رئال و سورئال است.

تولد و مرگ در آثار سعید امید قائمی در گالری آپادانا + تصاویر - تصویر 1

سعید امید قائمی در گفتگویی درباره این نمایشگاه جدیدش در گالری آپادانا اظهار داشت: در این نمایشگاه 26 اثر به نمایش درآمده است که از سال 91 به این طرف کار شده‌اند.

این هنرمند پیشکسوت با بیان اینکه از سن 8/9 سالگی به هنر توجه خاصی داشته و در این عرصه فعالیت کرده‌ام؛ معتقد است: در این آثار میتوان طبیعت ، زندگی روزمره و مرگ و تولد را دید و لذت برد. من همواره سعی کرده‌ام آزادانه به نقاشی بپردازم و کمتر به شبوه و اصول خاصی محدود کنم تا بیشتر از خود نقاشی کردن لذت ببرم. فکر میکنم این آزادی و لذت بردن از نقاشی نهایتا به مخاطب اثر نیز منتقل می‌شود.
تولد و مرگ در آثار سعید امید قائمی در گالری آپادانا + تصاویر - تصویر 2

امید قائمی در ادامه با اشاره به اینکه اصول نقاشی رئال را به خوبی میداند و آثار خود را در این سبک ارائه کرده است، افزود: این مجموعه نقاشی جدید برای مخاطب پیام خاص خود را دارد و سعی من بر شگفت زده کردن مخاطب بوده است.

تولد و مرگ در آثار سعید امید قائمی در گالری آپادانا + تصاویر - تصویر 3

محم��د مکتبی منتقد و هنرمند محیطی در مقدمه این نمایشگاه  با عنوان «نگاهی به نقاشی‌های سعید امید قائمی» نوشته است:  «آنچه که سعید امید قائمی در این نمایشگاه پیش روی ما گذاشته است نقاشی‌هایی است که بی‌واسطه و بی هیچ خودنمایی می‌خواهند مخاطب را در لذت درک یک زیبایی سهیم کنند. شاید دلیل اصلی این زیبایی و لذت از آن هم این است که هنرمند بی آنکه در پی سبک‌ها یا تکنیک‌های مختلف نقاشی بوده باشد از خلق نقاشی به عنوان یک هنر لذت برده است.

تولد و مرگ در آثار سعید امید قائمی در گالری آپادانا + تصاویر - تصویر 4

انتخاب موضوعات گوناگون از جمله طبیعت یا صحنه‌هایی از زندگی روزمره را نیز می‌توان از جمله دلایل دیگری دانست که نقاش خود را به واسطه آن هرچه بیشتر به مخاطب نزدیک می‌کند. این موضوعات همچنین نشان دهنده نگاه آزاد و بی‌پروای هنرمند به نقاشی است، چراکه هرکدام از آثار این نمایشگاه می‌تواند بهانه خوبی برای نقاشی باشد و با تمام احترامی که نقاش (به گفته خودش) برای سبک‌ها و تکنیک‌های نقاشی قائل است اما در هیچ یک از کارهای این چندساله خود در پی سبک و سیاق خاصی نبوده و آنچه که امیدقائمی در پی رسیدن به آن است خود نقاشی است؛ نقاشی و نمایش زیبایی در قالب یک اثر. حال این زیبایی می‌تواند برای ما تصویری آشنا از یک طبیعت یا یک گل باشد و یا در نقش نوازنده‌ای ترکمن و تنهایی‌اش پنهان گردد.

تولد و مرگ در آثار سعید امید قائمی در گالری آپادانا + تصاویر - تصویر 5

این نمایشگاه گوشه‌ای از خلوت یک نقاش با رنگ‌ها و دنیای پیرامون‌اش است، پس باید در آرامشی درونی به سراغ هر کدام از نقاشی‌ها رفت و از آنها لذت برد.»
این نمایشگاه تا 14 آبان ماه 1393 در گالری آپادانا اصفهان میزبان علاقه‌مندان به نقاشی خواهد بود.


گردآوری:گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
اختصاصی سیمرغ


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه