آلبوم «متالیکا» از گروه متالیکا اولین آلبومی است که از 23 سال پیش تاکنون در ایالات متحده بیش از 16 میلیون نسخه فروش داشته است.


سرویس «نیلسن سانداسکن» که از مارس 1991 آمار فروش موسیقی و موزیک ویدیوها را جمع‌آوری می‌کند، تایید کرد آلبوم «متالیکا» هفته پیش سه هزار نسخه فروش داشت و به این ترتیب توانست با در مجموع 16.002.000 نسخه فروش، اولین آلبومی شود که از 23 سال پیش تاکنون در ایالات متحده بیش از 16 میلیون نسخه فروخته است.

روی جلد آلبوم «متالیکا»، لوگوی گروه و طرحی از یک مار بر صفحه‌ای کاملا سیاه نقش بسته که باعث شد خیلی از طرفداران نام «آلبوم سیاه» را برای آن انتخاب کنند. «متالیکا»/«آلبوم سیاه» پنجمین آلبوم استودیویی گروه متالیکا است.

این آلبوم اوت 1991 به بازار عرضه شد و شامل ترانه‌های معروفی چون «هیچ چیز دیگری مهم نیست» (Nothing Else Matters)، «نابخشوده» (The Unforgiven) و «Enter Sandman» است. «متالیکا» آلبوم اول 200 آلبوم برتر بیلبورد شد و هنوز هم محبوب است.

گروه موسیقی هوی متال متالیکا فعالیت خود را از سال 1981 در لس آنجلس شروع کرد و تاکنون 9 آلبوم استودیویی به بازار داده است. بیش از 120 میلیون نسخه از آثار آن‌ها در دنیا فروخته شده است.

دیگر آلبوم موفق در آمریکا از آغاز فعالیت «سانداسکن»، آلبوم «Come on Over» شانیا تواین با 15.5 میلیون نسخه فروش است.

متالیکا دسامبر 2009 از تواین جلو زد، اما هر دو آلبوم تنها آلبوم‌هایی هستند که از سال 1991 تاکنون در آمریکا بیش از 15 میلیون نسخه فروخته‌اند. 22 آلبوم مرز 10 میلیون نسخه فروش را رد کرده‌اند. «12» ادل آخرین آلبومی بود که به این مرز فروش رسید.

متالیکا تابستان امسال برای اولین بار در جشنواره موسیقی گلاتسنبری در بریتانیا برنامه اجرا می‌کند.گردآوری :  گروه  فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture

خداحافظی آنجلینا جولی با بازیگری
از زندگی شهاب حسینی چی می دونیم؟+ تصاویر
چینی شدن «آنا نعمتی»+ تصاویر
این هنرمند اجازه رفتن به خانه اش را ندارد!!!
شگفتی ها و غافلگیری های جشنواره کن
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه