خانم‌ها در فعالیت‌های موسیقی معمولا مهجور واقع شده‌اند و گروهی مثل ما با وجود تنگناها مشغول به فعالیت است..


سرپرست گروه موسیقی «ستاره قطبی» گفت: شاید برگزاری کنسرت بانوان از نظر خیلی‌ها نمای ساده‌ای داشته باشد، اما واقعیت این است که برگزاری چنین اجراهایی کار سختی است.

بهار ایلچی که 13 و 14 شهریور ماه در تالار وحدت اجرا دارد گفت: گروه موسیقی «ستاره قطبی» یک گروه موسیقی پاپ ویژه اجرا برای بانوان است که قطعاتش را به گویش‌های مختلف اجرا می‌کند.

او ادامه داد: در کنسرت پیش‌رو گروه «ستاره قطبی» قطعاتی را به زبان‌های مختلف اجرا خواهد کرد که عربی‌، هندی‌، فرانسوی،‌ اسپانیولی و... از جمله‌ی این قطعات هستند. در واقع می‌توانم بگویم قطعاتی به زبان‌های مختلف از 5 قاره جهان اجرا خواهد شد.

وی افزود: این در حالی است که قطعاتی به گویش‌های آذری‌، کردی‌ و لری‌ در این کنسرت اجرا می‌شود و از آنجا که مخاطبان ما در این کنسرت بانوان هستند، تلاش کردیم محیطی پر از تنوع را برنامه‌ریزی کنیم. به هر حال خانم‌ها به محیط‌های پر تنوع علاقه بیشتری دارند و محیط‌های این چنینی برایشان جذاب است.

ایلچی از مهشید مولایی، فرناز ملکی‌، بهناز حکیم‌، نازلی سلطان‌زاده‌ و ماری روت باسوا به عنوان خوانندگان گروه یاد کرد و گفت: فضای کنسرت ما شاد است و می‌توانم بگویم اولین‌بار است که چنین اجرایی در ایران به روی صحنه می‌رود.

سرپرست گروه «ستاره قطبی» درباره ارکستر گروه نیز توضیح داد: تمام نوازنده‌های گروه ما از تحصیل‌کرده‌ها و استادان دانشگاه در رشته موسیقی هستند. ارکستر پاپ ما کامل است و سازهایی مثل درامز‌، پراکشن‌، پیانو،‌ کیبورد‌، گیتار الکتریک‌، گیتار آگوستیک‌ در کنار یک کوآرتت بادی و ویلن به صدا در می‌آیند.

او درباره استقبال مخاطبان از اجراهای این گروه گفت: خوشبختانه استقبال از کنسرت‌های گروه ما بی‌نظیر است، به گونه‌ای که خود ما هم انتظار چنین استقبالی را نداشته‌ایم.

ایلچی درباره میزان حمایت‌ها از گروه‌های موسیقی بانوان گفت: خانم‌ها در فعالیت‌های موسیقی معمولا مهجور واقع شده‌اند و گروهی مثل ما با وجود تنگناها مشغول به فعالیت است. اما مسئولان می‌توانند با انجام فعالیت‌هایی مثل برگزاری جشنواره موسیقی بانوان از ما حمایت کنند.

به گزارش ایسنا‌، گروه موسیقی «ستاره قطبی» 13 و 14 شهریور ماه ساعت 15 در تالار وحدت به روی صحنه خواهد رفت.

تهیه و تدوین: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
 www.seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir
 

نوآوری سیمین بهبهانی در غزل
نامۀ خواندنی یک ژاپنی به امام رضا
آنتونی کوئین نمی‌دانست فارسی را اینقدر خوب حرف می‌زند!
زندگی عاشقانه امین حیایی و نیلوفر خوش خلق
!خدا افرادی مانند پارسا پیروزفر را زیاد کند
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه