فرج الله سلحشور: «در این دوره از جشنواره فجر به مبتذل‌ترین بازیگران سینمای ایران جایزه دادند»


کارگردان سریال «حضرت موسی(ع)» گفت: تا به امروز نگارش ۷۲ قسمت اولیه این سریال تمام شده و امیدوارم تا چند ماه آینده به پایان برسد.

فرج‌الله سلحشور کارگردان «حضرت موسی(ع)» از پاین نگارش قسمت 72 این سریال خبر داد و گفت: نگارش متن 72 قسمت اولیه این مجموعه تلویزیونی به پایان رسیده و چند قسمت پایانی آن را خواهم نوشت.
وی افزود: مجموعه «حضرت موسی(ع)» به 75 قسمت رسیده و از چند روز آینده نگارش ادامه متن این سریال را شروع می‌کنم که احتمالا تا چند ماه آینده به پایان برسد.

سلحشور پیش از این در مورد سریال حضرت موسی(ع) گفته بود: این سریال عظیم‌ترین اثری است که تا به حال تاریخ دنیا به خود دیده است و خیلی فراتر از توان ماست البته از لحاظ تکنیکی هم باید خود را بالا بکشیم که نیاز به بودجه دارد. باید ببینیم مسئولین ذیربط برای این کار وقت می‌گذارند یا خیر. هر قسمت این سریال 55 دقیقه است که هر دو قسمت معادل یک فیلم سینمایی عظیم است و فقط حدود 500 دقیقه جلوه‌های ویژه دارد.

مجموعه تلویزیونی «حضرت موسی(ع)» جزو سریال‌های الف ویژه صدا وسیما محسوب می‌شود که قرار است در 75 قسمت 45 دقیقه‌ای به ‌کارگردانی فرج‌الله سلحشور برای پخش از شبکه یک سیما تولید شود.

از سوی دیگر - فرج الله سلحشور با ابراز نارضایتی از وضعیت سینمای کشور گفت:با این سینمایی که داریم فعلا قصد انجام هیچ کاری را ندارم.

بانی فیلم به نقل از فرج الله سلحشور نوشت: 2 سال پیش تحقیقات وسیعی درباره زندگی حضرت فاطمه (ص) انجام دادم ، طرحش را هم نوشتم و به همراه متن اصلی داستان آن را به محمد خراعی که دبیری چند جشنواره را تاکنون به عهده گرفته است ارائه دادم تا برای تکمیل سناریو و آغاز کار اقدام کند اما متاسفانه هیچ خبری تا به امروز نشد.

سلحشور دلیل ادامه ندادن فعالیت های هنری اش را اوضاع نا بسامان سینما دانست و افزود: تنها کاری که این روزها انجام می‌دهم نوشتن قصه های کوتاه و مستند است که قصد تصویری کردن هیچ کدام شان را هم ندارم . شاید روز مبادا ورق برگردد و بتوانم از آنها استفاده کنم. متاسفانه هنرمندان مذهبی و انقلابی که به فکر انقلاب و اسلام هستند کم کم از صحنه هنر کنار گذاشته می‌شوند. در حال حاضر میدان دست کسانی است که با سیاهنمایی و فریب به ترویج فساد و ارائه ابتذال می‌پردازند.

وی افزود: به عنوان نمونه در سی و دومین جشنواره فیلم فجر از کسانی تقدیر شد که به نظر من از مبتذل ترین بازیگران سینما هستند، اگرچه فیلم های مذهبی هم در جشنواره بود اما همان فیلم‌ها هم مساله داشت. در حال حاضر بنا را گذاشتند بر میدان دادن به کسانی که هیچ از اسلام و انقلاب نمی‌دانند. در این سینما هیچوقت کار نخواهم کرد.

فرج الله سلحشور مجموعه‌های تلویزیونی «یوسف پیامبر»، «مردان آنجلس» و«ایوب پیامبر» را کارگردانی کرده است.گرد آوری: فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture


 مطالب پیشنهادی:
لیلا حاتمی: «هیچ وقت به ماجرا، "زنانه مردانه" نگاه نکرده‌ام»
از بیانسه تا حسن روحانی + تصویر حسن روحانی در مجله تایم
اقدام موهن اسرائیل به تمدن ایران!
مصاحبهء شیرین حسین پناهی در اردیبهشت 69+ تصویر کودکی
رونمایی از یک پنجره برای کتایون ریاحی
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه