نشست روز سوم "یک فیلم یک سلام" ساعتی پیش در پردیس ملت برگزار شد.


ویژه برنامه "یک فیلم یک سلام" جمعه 26 دی به سه فیلم "رخ دیوانه"، "فرار از قلعه رودخان" و "تا آمدن احمد" اختصاص داشت که با هم گزیده ای از صحبت هایی که در این نشست مطرح شد را می خوانیم.

رونمایی از فیلم "رخ دیوانه"
ابوالحسن داودی درباره علت انتخاب نام "رخ دیوانه" برای فیلمش گفت: این اصطلاح از شطرنج برگرفته شده است و زمانی که مهره ای وجود نداره که شاه را یاری کند، رخ با یک حرکت  انتحاری خود را فدا می کند.او درباره روند نوشته شدن فیلمنامه گفت: محمدرضا گوهری 7 سال پیش یک فیلمنامه ای نوشت که 3 اپیزودی بود و من یکی از آنها را خیلی دوست داشتم که روی آن اپیزود کار کردیم و فیلمنامه "رخ دیوانه" نوشته شد.

بیتا منصوری (تهیه کننده): پیش بینی می کنم که این فیلم پر فروش شود چون جوان ها از فیلم هایی که برایشان ساخته می شود استقبال می کنند. ما خیلی مواقع درباره جوان ها زود قضاوت می کنیم اما "رخ دیوانه" یک هشدار درباره نسل جوان است.طناز طباطبایی درباره شانس دریافت سیمرغ برای این فیلم گفت: من حس میکنم در بازی های قبلیم شایسته این جایزه بودم. من زمانی که "مرهم" را بازی کردم آن فیلم به یک بخش غیر رقابتی جدید وارد شد و جایزه نگرفت و همچنین وقتی فیلم "هیس..." را کار کردم و بسیار انرژی زیادی را صرف فیلم کردم نمیدانم چرا فیلم دیده نشد. واقعا بعد از "هیس..." دیگر به سیمرغ فکر نمی کنم و برایم مهم نیست و حداقل این است که اهمیت کمتری دارد.

امیر جدیدی درباره صحنه ای که از فیلم برایش یادگار باقی مانده گفت: یک سکانس بود که با یک شخصیتی به نام "killer" بازی می کردم که یک سکانس اکشن خوبی از آب درآمده است.او از توضیح بیشتر درباره "Killer" سر باز زد.

ساعد سهیلی گفت: این فیلم با دیگر بازیهایم متفاوت است البته من همیشه دوست دارم نقش هایی کار کنم که حرف های جدید برای گفتن دارند و دغدغه داشته باشند.

در پایان ابوالحسن داودی از این جمله به عنوان شعار فیلم یاد کرد: "تنها اشتباهم این بود که چاقوم رو نشونش دادم".

در حاشیه این نشست ابوالحسن داودی گفت: من که "جنیفر لوپز" نیستم که از روی این فرش قرمز و فرش آبی عبور کنم!گرداوری:گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع : cinematicket.org

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه