عدم توجه کافی به فرزند باعث ضعیف شدن پیوندهای عاطفی می‌شود

عدم توجه کافی به فرزند باعث ضعیف شدن پیوندهای عاطفی می‌شود

عدم توجه کافی به فرزند باعث ضعیف شدن پیوندهای عاطفی می‌شود

یک روان‌شناس گفت: گشت و گذار بی‌مورد والدین در فضای مجازی موجب عدم توجه کافی آنها به فرزند و ضعیف شدن پیوندهای عاطفی بین اعضای خانواده می‌شود.

 

به گزارش جوان ايراني به نقل از باشگاه خبرنگاران  اسماعیل ناصری، روان‌شناس،  تاثیرگذارترین عامل رشد شخصیت کودک را نقش والدین مطرح و اظهار کرد: از نظر روان‌شناسان رشد کودک در حوزه‌های متفاوتی مانند حوزه شناختی، عاطفی و اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرد،‌اما چیزی که در همه‌ آن‌ها مشترک است، تاثیر والدین در رشد تمام ابعاد و حوزه‌ها در کودک است. 

 
وی افزود: طبق تحقیقات انجام شده، اصلی‌ترین فاکتور پیشگیری کننده از ابتلای نوجوانان و جوانان به آسیب های اجتماعی از جمله مواد مخدر و اعتیاد، چگونگی کیفیت ارتباط و توجه والدین نسبت به فرزند است. 
 
ناصری در ادامه از توجه بیش از حد برخی والدین به موبایل و شبکه های مجازی و غفلت آنان نیست به فرزندانشان اظهار نگرانی کرد و گفت: متاسفانه برخی از والدین به جای توجه به فرزند و نحوه تربیت آن به وقت گذران در شبکه‌های اجتماعی مانند لاین، وایبر و سایر ابزارها روی آورده‌اند که این موضوع منجر به ضعیف شدن پیوندهای عاطفی بین والدین و فرزندان می‌شود. 
 
 
وی تاکید کرد: پیوند عاطفی یکی از مهمترین علل اطلاعات کودک از والدین در سنین نوجوانی و جوانی است. 
 
 
این روانشناس در پایان تصریح کرد: به طور کلی هر موضوع و ابزاری که بتواند کیفیت ارتباط بین والدین و فرزند را کاهش و موجب عدم عمیق‌تر شدن این روابط شود باید کنار گذاشته شود و بهتر است والدین به جای استفاده بی‌مورد از تلفن‌ همراه و فضای مجازی به خواندن کتاب، تماشای تلویزیون و شنیدن موسیقی به صورت مشترک با فرزندانشان بپردازند. 
 
 
 
/987/

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه