عزت الله انتظامی به همراه خانواده اش برای حمایت از مردم بی دفاع غزه مقابل دفتر سازمان ملل ایستاد و...


 عزت‌الله انتظامی به منظور حمایت از مردم بی‌دفاع غزه در دفتر سازمان ملل متحد در تهران حاضر شد و پس از این حضور، مقرر شد مسئولان این دفتر درخواست "آقای بازیگر" را به منظور جلوگیری از کشتار مردم فلسطین کتبا به سازمان ملل اعلام کنند. این هنرمند که صبح دیروز 20 مرداد ماه در این مکان حاضر شده بود،پس از خروج از دفتر سازمان ملل درباره حمایتش از مردم غزه گفت: ما پشتیبان آنها هستیم و امیدواریم این جنگ و خونریزی هرچه زودتر تمام شود، آرزوی ما این است که در هیچ نقطه‌ای از دنیا جنگی وجود نداشته باشد.


عزت الله و مجید انتظامی مقابل دفتر سازمان ملل برای حمایت از مردم غزه+تصاویر - تصویر 1
عزت‌الله انتظامی مقابل دفتر سازمان ملل

وی که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت در پاسخ به پرسشی درباره تاثیر همدردی هنرمندان و حمایت آنها از مردم غزه اظهار کرد: به نظرم همدردی مردم کشور ما و مردم سایر نقاط جهان که اینگونه با مردم بی‌دفاع غزه هم‌دردی می‌کنند می‌تواند خیلی موثر باشد. ما به اینجا آمده‌ایم تا بگوییم همچنان آماده‌ایم تا از آنها دفاع کنیم و با تاکید می‌گویم که برای جلوگیری از این کشتار هر کاری از دستمان بر بیاید انجام می‌دهیم.

مجید انتظامی نیز که پدرش را همراهی می‌کرد،‌ درباره حضور در دفتر سازمان ملل بیان کرد: ما اینجا آمدیم که حمایت خودمان را از مردم فلسطین اعلام کرده و درباره کشتار بی‌رحمانه‌ای که در غزه اتفاق می‌افتد اعلام انزجار کنیم.


عزت الله و مجید انتظامی مقابل دفتر سازمان ملل برای حمایت از مردم غزه+تصاویر - تصویر 2
مجید انتظامی و نوه‌اش مقابل سازمان ملل

این هنرمند عرصه موسیقی درباره تاثیر حمایت هنرمندان از مردم غزه بیان کرد: ما با این احساس همبستگی‌ها می‌خواهیم بگوییم که احساس آنها را می‌فهمیم و درک می‌کنیم، می‌گوییم وقتی مردم همه دنیا دارند در آرامش زندگی می‌کنند، چرا مردم یک کشور در خاورمیانه باید کشته شوند.

وی سپس تاکید کرد که حضور استاد عزت الله انتظامی و او ربطی به هیچ سازمانی ندارد و خودشان به صورت خودجوش در این‌باره احساس وظیفه کردند.

عزت الله و مجید انتظامی مقابل دفتر سازمان ملل برای حمایت از مردم غزه+تصاویر - تصویر 3
عزت الله انتظامی مقابل دفتر سازمان ملل

مجید انتظامی در پایان در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا درباره محتوای گفت وگوی استاد انتظامی با نماینده دبیر کل سازمان ملل در تهران گفت: گفت‌وگوها پیرامون این موضوع بود که هنرمندان ایرانی نسبت به این کشتار معترض هستند و از مردم بی‌دفاع غزه دفاع می‌کنند و قرار شد ایشان این موضوع را کتبا به سازمان ملل اعلام کنند.

عزت الله و مجید انتظامی مقابل دفتر سازمان ملل برای حمایت از مردم غزه+تصاویر - تصویر 4
تجمع مقابل دفتر سازمان ملل
عزت الله انتظامی هم قبل از ترک محل و در پاسخ به پرسشی درباره احساسش از دیدن صحنه‌های کشته شدن کودکان در غزه اظهار کرد: طبیعتا دیدن تصاویر بچه‌هایی که هر روز کشته می‌شوند‌، به شدت ناراحتم می‌کند، ما آمده‌ایم جلوی کشتار بچه‌های غزه را بگیریم.

به گزارش ایسنا‌، عزت الله انتظامی به همراه فرزندش مجید انتظامی، نوه و نتیجه‌ خود به دفتر سازمان ملل آمده بود.گردآوری:گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:isna.ir


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه