سعید صادقی عکاس دوران حنگ تحمیلی دو عکسی را که با 30 سال فاصله از یک مادر شهید گرفته، به رخشان بنی‌اعتماد کارگردان سینمای ایران نقدیم کرد.


سعید صادقی, عکاسی که  8 سال جنگ تحمیلی را در جبهه‌ها بوده است، در آخرین شماره «کتاب هفته خبر» مطلبی را درباره رخشان بنی اعتماد و سینمای او نوشته و در انتهای آن دو عکس را به این کارگردان تقدیم کرده است.

صادقی در توضیح این عکس‌ها نوشته:«عکس اول را سال 62 گرفته‌ام، در تهران، میدان جمهوری، مادری در حال وداع با فرزند نوجوانش، مرتضی کارور.

عکس دوم، سی و یک سال بعد گرفته شده، در حوالی ورامین. این بار اما مادر یوسه بر تصویر پسرش می زند، بر چهره شهید مرتضی کارور. این هر دو عکس را تقدیم می‌کنم به خانم رخشان بنی اعتماد که عاشقانه و صادقانه، صمیمیت این عکس‌ها را باور می‌کند. با احترام سعید صادقی.»

صادقی اردیبهشت سال 92 پروژه‌ای را با همکاری خبرگزاری خبرآنلاین آغاز کرد.  او با انتشار عکس‌هایی که در زمان جنگ تحمیلی گرفته بود، کوشید تا با همراهی مردم در گوشه و کنار ایران ردی از رزمندگان آن‌ سال‌ها و خانواده‌های‌شان بیابد. عکس دیروز و امروز مادر شهید کارور هم در جریان همین پروژه خلق شد.

عکس‌های مادر شهیدی که به رخشان بنی‌اعتماد و سینمایش تقدیم شد + تصاویر - تصویر 1
عکسی که سعید صادقی سال 62 گرفته

عکس‌های مادر شهیدی که به رخشان بنی‌اعتماد و سینمایش تقدیم شد + تصاویر - تصویر 2
عکسی که سعید صادقی 31 سال بعد از همان مادر در ورامین گرفته است
گردآوری:گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:khabaronline.ir


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه