طبق اعلام آمار فروش اکران نوروزی فیلم‌ها توسط پخش‌کنندگان آثار، فیلم «طبقه حساس» به کارگردانی کمال تبریزی با فروش 115 میلیون تومان در روز 12 فروردین‌ در پایتخت نسبت به فروش 80 میلیون تومانی فیلم «معراجی‌ها» به کارگردانی مسعود ده‌نمکی، رکورددار بیشترین فروش روزانه در بین آثار نمایش داده شده در اکران نوروزی سال 93 در تهران است.


علی سرتیپی پخش کننده فیلم سینمایی «معراجی ها» و «چ» در توضیح جزئیات فروش این دو فیلم سینمایی در اکران نوروزی، گفت: مجموع فروش فیلم سینمایی «معراجی ها» به کارگردانی مسعود ده نمکی تا 12 فروردین ماه معادل سه میلیارد و 850 میلیون تومان در تهران و شهرستان بوده است. از مجموع این آمار یک میلیارد و 500 میلیون تومان مربوط به فروش «معراجی ها» در تهران و باقی آمار فروش این فیلم متعلق به شهرستان بوده است.

وی افزود: فروش فیلم «معراجی ها» در تهران در روز دوشنبه 11 فروردین ماه 80 میلیون تومان به عنوان بیشترین فروش روزانه این فیلم در تهران بوده است. همچنین «معراجی ها» تا امروز در مشهد 400 میلیون، در اصفهان 250 میلیون و در استان البرز 170 میلیون تومان فروش داشته است. این رقم با توجه به این نکته که فروش در شهرستان ها را دیرتر از تهران شروع کردیم آمار خوبی است، به عنوان مثال روز سه شنبه 12 فروردین ماه فروش «معراجی ها» در مشهد معادل 20 میلیون تومان بوده است.

این پخش کننده سینما در ادامه با ارائه آمار فروش فیلم سینمایی «چ» گفت: اکران فیلم سینمایی «چ» را نسبت به «معراجی ها» دیرتر شروع کردیم و تا این لحظه فروش فیلم «چ» معادل 780 میلیون تومان بوده که 500 میلیون تومان متعلق به فروش فیلم در تهران است.

سرتیپی یادآور شد: غیر از اکران فیلم سینمایی«چ» در نوروز، اکران این فیلم در دانشگاه ها را نیز داشتیم که آمار به دست آمده از فروش «چ» در دانشگاه ها 130 میلیون تومان بوده است. طبق برنامه ریزی انجام شده قرار است در ادامه اکران نوروزی این فیلم سینمایی، اکران دانشگاه ها را نیز از سر بگیریم.

وی افزود: البته در برخی از شهرستان ها که فیلم ارسال نشده بود خودمان اقدام به پخش و نمایش فیلم کردیم که نسبت به پیش بینی خودمان، فیلم «چ» فروش خوبی داشت. به عنوان مثال فروش این فیلم سینمایی در شهر میبد شش میلیون تومان بوده است. همچنین فروش این فیلم سینمایی در روز 12 فروردین ماه معادل 15 میلیون و در روز 13 فروردین ماه 14 میلیون تومان در سینما آزادی بوده است و پیش بینی می کنیم فروش این فیلم سینمایی در ادامه اکران نوروزی سیر صعودی خواهد داشت.

همچنین حبیب اسماعیلی پخش کننده فیلم سینمایی «طبقه حساس» گفت: فروش فیلم «طبقه حساس» به کارگردانی کمال تبریزی در تهران و شهرستان دو میلیارد و 300 میلیون تومان بوده و قرار است از امروز تعداد سینماها در شهرستان ها افزایش پیدا کند.

وی افزود: فروش این فیلم سینمایی تنها در روز 12 فروردین ماه در تهران 115 میلیون تومان بوده است. بررسی آمار فرو�� «طبقه حساس» در تهران نشان می دهد که این فیلم نسبت به فیلم «معراجی ها» در تهران فروش بیشتری داشته است. این در حالی است که پخش فیلم سینمایی «معراجی ها» 15 روز زودتر از «طبقه حساس» در تهران و شهرستان ها آغاز شده است و پیش بینی می کنیم تازه ترین اثر سینمای کمال تبریزی رکورددار اکران نوروزی سال 93 در تهران باشد.

علیرضا سعیدی پور نیز از آمار فروش فیلم های نوروزی در سینما آزادی خبر داد و گفت: فیلم سینمایی «طبقه حساس» به کارگردانی کمال تبریزی از آغاز تا امروز در سینما آزادی 290 میلیون تومان فروخته است. فیلم سینمایی «معراجی ها» به کارگردانی مسعود ده نمکی 230 میلیون تومان در این سینما فروخته است. فیلم های سینمایی«چ» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا نیز 200 میلیون تومان، «خط ویژه» به کارگردانی مصطفی کیایی 130 میلیون تومان و «با دیگران» به کارگردانی ناصر ضمیری 16 میلیون تومان در سینما آزدی فروخته اند.کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه